Бої за Галич і переправу через Дністер Українських Січових Стрільців

XXV Корпус повернувся з Болехова на схід у напрямі Калуша й Галича. Такого відхилу від первісного північно-східного напрямку вимагала бойова ситуація. Південна Армія мусила рятувати грізне становище 7 карпатської армії, проти якої москалі повели завзятий наступ.

Українські Січові Стрільці (У. С. С.) ішли в авангарді своїх бригад і наступали москалям на п’яти. Шлях II куреня вів із Болехова через Тростянець, Завадку, Верхню, Сапогів до Вікторова. Перший курінь із Лісович пішов через Чолгани, Слободу, Крехівці, попри Калуш, Комарів у напрямі на Крилос. Майже щодня У. С. С. стрічалися зі  сторожею ворога, що завзято і вміло боронила крило карпатської армії. Другому куреневі під Слобідкою і І під Комарниками, недалеко Крилосу, довелось прокладати шлях через сильні ворожі застави. І курінь легіону йшов із частинами 129 бригади, й тоді, коли II курінь зупинився у вікторівських лісах, він став біля Крилосу.


Галицькі січовики
(Кирило Трильовський, в центрі, сидить)

Москалі усадовились на моствому причілку ( укріплення що перекриває  доступ до переправи через річку) на правому березі Дністра, на південь від Галича; таким чином вони забезпечували протидії власних армій на північному заході та на південному сході. Через те що, чоловим наступом не можна було без великих жертв добути сильно закріпленого причілка, австрійський фронт під Галичем спинився до часу, доки  почнуться  воєнні дії  на півночі. Під загрозою наступу  з півночі, москалі покинули той бік Дністра й того самого дня сотня Вітовського Ввійшла до Галича. 28 червня обидва курені переправились човнами і нашвидку справленим залізним мостом через Дністер. Дві сотні II куреня (Мельника й Будзиновського) зайняли села Семиківці і Тустань.

Москалі стали на її лівому березі, на горбах у Межигірцях і відтіль зупиняли артилерією переправу відділів XXV корпусу. Коли частина 55 дивізії була вже на тому боці Дністра, москалі  несподівано нанесли  удар і зайняли села над Гнилою Липою. Треба було промощувати  шлях на схід наступом.

Він почався вночі, з 29 на 30 сильною артилерійською підготовкою.. Гарматні постріли  запалили Семиківці і вогонь з небувалою швидкістю перенісся на обидва сусідні села, Тустань. і Хоростків. У світлі пожежі кинулись частини 130 бригади до наступу, попереду  сотні II  куреня. Бій тривав недовго. Завзятий спротив москалів зламано багнетами. До сходу сонця у становищах ворога не стало оборонців. Москалі подалися спішно на схід.

У. С. С. втратили в боях коло Галича

10 вбитих,  30 ранених, і 27 потрапило  до  полону.